A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U W Z

Napięciowe źródło 0...10V


Źródło napięciowe 0...10V jest jednym ze standardów dla wejść i wyjść analogowych stosowanych w automatyce przemysłowej jak również podstawowym źródłem sterowania większości falowników.
Wejście analogowe napięciowe jest bardziej wrażliwe na zakłócenie zewnętrzne. Falowniki posiadające wejście analogowe napięciowe, mają wbudowane źródła napięcia referencyjnego o poziomie +10V. Podłączając pod zaciski: AI, +10V i COM potencjometr, mamy możliwość najprostszej regulacji napędu. Oczywiście pamiętać musimy o zmianie ustawień w falowniku i wskazanie wejścia AI jako wejście sterujące.

Źródło napięciowe zewnętrzne

Do wejścia analogowego AI z poziomem 0...10V, możemy również podłączyć zewnętrzne urządzenie z wyjściem analogowym o identycznym poziomie napięciowym, mogą to być przetworniki ciśnienia czy temperatury, sterowniki PLC. Ważne jest aby potencjał ujemny zewnętrznego zasilania połączyć z minusem wejścia analogowego w falowniku.
 
Uwaga !
Do podłączania wyjść analogowych, należy zawsze stosować przewody ekranowane i zapewnić połączenie zakończenia ekranowania wysoko-częstotliwościowego z uziemieniem (PE).

Ocena: 4.20/5 opinii: 25